Na mecz koszykówki do łódzkiej Atlas Areny zaprosił Marcin Gortat weteranów z Domu Powstańców Warszawskich. Stowarzyszenie Monopol Warszawski zorganizowało transport, wsparcie wolontariackie i opiekę medyczną.
Czerwiec to popularny miesiąc spotkań weteranów z dziećmi i młodzieżą. Za nami kolejna taka wizyta pełna wzruszeń i serdecznej obecności.
Z wizytą u weteranów w Domu Powstańców Warszawskich przyjechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lubieszewie gmina Nowy Dwór Gdański i Zespołu Cornelia działającego przy Szkole Podstawowej nr 246 im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie.
W ramach spotkań międzypokoleniowych w Domu Powstańców Warszawskich organizowanych m.in. przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski odbywają się zarówno pogadanki historyczne, jak i występy artystyczne.
W tym roku przygotowaliśmy dla Powstańców Warszawskich skupionych wokół placówki przy ul. Nowolipie 22 cykl koncertów z repertuarem piosenek wykonywanych w oryginalnym języku ich twórców. Rozpoczęliśmy w styczniu koncertem z piosenkami francuskimi. Przyszedł czas na kolejną odsłonę: piosenkę hiszpańską.
Majowy program artystyczny na Nowolipiu rozpoczęliśmy koncertem piosenek Jacka Kaczmarskiego, który zapisał się w powszechnej świadomości Polaków jako bard Solidarności, a to za sprawą takich utworów jak: „Obława", „Mury" czy „Zbroja".
Po raz kolejny Powstańcy Warszawscy gościli na stadionie Legii Warszawa w czasie meczu Ekstraklasy.
Za nami niezmiernie energetyczne spotkanie. Gościem Janusza Owsianego, prezesa Stowarzyszenia Monopol Warszawski, organizatora tego wydarzenia na terenie Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22 był Mateusz Gessler - kucharz, restaurator, osobowość medialna.
Koncertem "Nie upilnuje mnie nikt" w wykonaniu Leny Piękniewskiej (wokal) i Jacka Kity (fortepian) uczciliśmy 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Była już opowieść o ulicy Nowolipie, teraz przyszedł czas na niezwykłą historię ulicy Rybaki. Gawędę varsavianistyczną tradycyjnie poprowadził dla weteranów Janusz Owsiany.
Za nami kolejna udana wycieczka zorganizowana dla Powstańców Warszawskich przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski. Seniorzy wraz z wolontariuszami i opiekunami wjechali na najwyższy wieżowiec w Warszawie: Varso Tower.
Na przedświąteczne spotkanie z Powstańcami Warszawskimi przyjechali na Nowolipie 22 uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 246 im. Tadeusza Kościuszki wraz z opiekunami.
O godzinie jedenastej Janusz Owsiany rozpoczął swoją kolejną gawędę przygotowywaną specjalnie dla Powstańców Warszawskich. Prelegent stara się wyszukać temat, który nie tylko poruszałby ciekawe zagadnienie, ale również dawałby możliwość odwołania się do wspomnień siedzących na widowni weteranów.
Na kolejne spotkanie w Domu Powstańców Warszawskich zaprosiliśmy Jacka Fedorowicza satyryka, aktora, prezentera telewizyjnego, rysownika i felietonistę.
W repertuarze piosenek Marka Grechuty wystąpili przed weteranami: Marcin Januszkiewicz (wokal) i Katarzyna Neugebauer (fortepian).
Po entuzjastycznym przyjęciu przez Powstańców Warszawskich wystawy „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo", postanowiliśmy zorganizować wyjście na kolejną ekspozycją sztuki immersjnej. Stowarzyszenie Monopol Warszawski zaprosiło weteranów na „Van Gogh & Friends – The Immersive Experience".
PROJEKT
"program animacji społeczno-kulturalnej
dla weteranów - uczestników
powstania warszawskiego"
Organizator: Stowarzyszenie Monopol Warszawski