Do naszej tegorocznej propozycji programowej dla Powstańców Warszawskich dołączyliśmy terapię zajęciową w postaci warsztatów manualnych.
Powstańcy Warszawscy mogli dziś podziwiać na Nowolipiu w występie muzyczno-kabaretowym Kacpra Kuszewskiego pt. "Album rodzinny" zaproszonego przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski dzięki współpracy z Martą Jachnik.
W ramach cyklu "Gość Janusza Owsianego" wizytę na Nowolipiu 22 złożyła Powstańcom Warszawskim Agata Passent – felietonistka, dziennikarka, recenzentka i – jak sama o sobie pisze „emerytowana tenisistka".
Na Nowolipiu w Domu Powstańców Warszawskich gościliśmy zaprzyjaźniony Teatr Grot w spektkalu słowno-muzycznym "Zakochani w AK".
W 82. rocznicę przemianowania ZWZ na Armię Krajową Stowarzyszenie Monopol Warszawski zaprosiło Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego do wykonania uroczystego koncertu.
Karnawał żegnamy z Powstańcami Warszawskimi po cygańsku. Na scenie Nowolipia 22 wystąpił Zespół "Praskie Małmazyje" pod kierownictwem Doroty Czajkowskiej przy akompaniamencie Dariusza Szopa.
W ramach „Programu animacji czasu wolnego dla warszawskich weteranów – uczestników Powstania Warszawskiego" dostarczamy do Domu Powstańców Warszawskich prasę i tygodniki oraz uzupełniamy na życzenie weteranów ich księgozbiór wspierając wolontarystycznie przy ich lekturze.
Na wyraźne życzenie Powstańców Warszawskich nasze stowarzyszenie zorganizowało ponownie oprowadzanie po wystawie "1000 lat chwały oręża polskiego" w Muzeum Wojska Polskiego.
W trzech salach grupa weteranów wraz z wolontariuszami i opiekunami miała możliwość w trakcie wystawy "Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo" obejrzeć m.in. słynne freski Michała Anioła i edukacyjny film o Kaplicy Sykstyńskiej oraz zobaczyć wyjątkowe repliki rzeźb Michała Anioła, takich jak Dawid czy Pietà.
Tym razem Jerzy Grzechnik z Grzegorzem Karasiem partnerującym mu na fortepianie zaprezentował na scenie Nowolipia repertuar francuskich szlagierów.
Zabraliśmy Powstańców Warszawskich na wycieczką do Wawra, gdzie z inicjatywy społecznej powstało niedawno Muzeum z Klasą - pierwsza w tej dzielnicy placówka muzealna, mieszcząca się w budynku zwanym „Murowanką", gdzie w 1903 roku utworzono szkołę dzięki lokalnym mieszkańcom.
Rozpoczęliśmy w nowym roku cykl "Gawęd Janusza Owsianego" od historii odbudowy tkanki wiejskiej po zniszczeniach w trakcie I wojny światowej.
Zaprosiliśmy dziś Powstańców Warszawskich na drugi w tym roku koncert kolęd i pastorałek. Tym razem w wersji instrumentalnej. Na Nowolipiu 22 wystąpili młodzi artyści klasyczni: Zuzanna Augustyniak (wiolonczela), Ida Górczyńska (skrzypce) i Lew Popiel (fortepian).
Witamy w 2024 roku! Zapraszamy na kolejne relacje z realizacji programu animacji kulturalno-społecznej realizowanego dla Powstańców Warszawskich przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski.
Drugi rok realizacji „Programu animacji społeczno-kulturalnej dla warszawskich weteranów – uczestników Powstania Warszawskiego" w 2023 roku kończymy zabawą sylwestrową zorganizowaną wraz z pracownikami Domu Powstańców Warszawskich przy wsparciu wolontariuszy na terenie placówki przy ul. Nowolipie 22.
Na zaproszenie dyrektor Iwony Wagi-Parfiniak Powstańcy Warszawscy w asyście wolontariuszy uświetnili swoją obecnością „Koncert świąteczny" w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Wystąpił Chór Mieszany pod dyrekcją Katarzyny Sokołowskiej oraz Orkiestra Symfoniczna pod batutą Zofii Kiniorskiej we współpracy z Agnieszką Stachurską i Andrzejem Kamilem Drabikiem oraz Julią Górą w partiach sopranowych. W programie znalazły się świąteczne tematy filmowe i kolędy polskie we współczesnych opracowaniach.
PROJEKT
"program animacji społeczno-kulturalnej
dla weteranów - uczestników
powstania warszawskiego"
Organizator: Stowarzyszenie Monopol Warszawski