Stowarzyszenie Monopol Warszawski jako partner programu animacji kulturalno-społecznej na rzecz Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22, miał przyjemność być współorganizatorem uroczystości związanej z 5. rocznicą utworzenia Domu Powstańców Warszawskich. Z naszej strony zadbaliśmy o asystę wolontariuszy dla weteranów oraz oprawę artystyczną wydarzenia w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".
To już kolejny raz, kiedy Powstańcy Warszawscy uczestniczą w niezwykłym widowisku sportowym, jakim jest "Wielka Warszawska" - królowa służewieckich gonitw.
W przededniu 5. rocznicy otwarcia Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22 odbyła się Gawęda Janusza Owsianego o początkach tej placówki.
We wrześniu rozpoczęliśmy nowy sezon kulturalny. Powstańcy Warszawscy w asyście wolontariuszy lub opiekunów korzystają z oferty artystycznej warszawskich placówek.
W spektaklu słowno-muzycznym pt. "Powróćmy jak za dawnych lat" wystąpili zaprzyjaźnieni artyści z Teatru Grot: Teresa Kinga i Arkadiusz Głogowscy, którym nie oddawał pola Bolesław Błaszczyk z Grupy Mocarta, grając brawurowo na fortepianie.
Wczoraj zawitaliśmy z naszymi podopiecznymi – Powstańcami Warszawskimi, do Kozienic. Powodów do odwiedzin było przynajmniej kilka. Rewizyta u młodzieży, jak również historyczne znaczenie samej miejscowości i okolic.
Wykopaliska i znaleziska na terenie Pałacu Bruehla stanęły u pomysłu na dzisiejszą gawęda prowadzoną przez Janusza Owsianego.
Z ponowną wizytą w Łazienkach Królewskich przyjechaliśmy z grupą Powstańców Warszawskich, aby tym razem zwiedzić Starą Oranżerię i Teatr Królewski.
W intymnym dialogu spotkali się dzisiaj Powstańcy Warszawscy i Lidia Szafrańska - wspominająca Powstanie Warszawskie oczami kilkuletniego dziecka, jakim wtedy była.
Takie koncerty zapadają na długo w sercu i pamięci. Scena Domu Powstańców Warszawskich gościła po raz kolejny Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.
W czwartek zaprosiliśmy Powstańców Warszawskich na wspólny spacer w towarzystwie Janusza Owsianego pełniącego rolę przewodnika grupy, by zobaczyć wystawę plenerową "Warszawa 1946 - miasto w obiektywnie szwajcarskiego ambasadora".
Grupa Powstańców Warszawskich wraz z wolontariuszami złożyła wizytę w Jednostce Wojskowej GROM dziedziczącej tradycję i nazwę wyróżniającą Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.
Od sierpnia do Stowarzyszenia Monopol Warszawski dołączyli nowi pracownicy, wspierając nas swoim doświadczeniem i zaangażowaniem. Chcemy ich Państwu przedstawić.
Gawęda dla Powstańców Warszawskich poświęcona dziś była mało znanej osobie, ale która - wydaje się - zasługuje na uwagę. Janusz Owsiany przedstawił sylwetkę Antona Roya Ganza, pierwszego powojennego ambasadora Szwajcarii.
Na scenie Nowolipia 22 przed Powstańcami Warszawskimi wystąpiła dziś Joanna M. Vorbrodt w bardzo osobistym projekcie artystycznym, opartym na prawdziwej historii jej rodziny.
"Odetchnij sztuką na świeżym powietrzu" było hasłem naszego wyjazdowego wydarzenia dla Powstańców Warszawskich. Tym razem imprezę zrealizowaliśmy na terenie Parku Rzeźby w Królikarni.
PROJEKT
"program animacji społeczno-kulturalnej
dla weteranów - uczestników
powstania warszawskiego"
Organizator: Stowarzyszenie Monopol Warszawski