Dom Rodziny Pileckich - to miejsce wyjątkowe, dlatego zabraliśmy tam grupę Powstańców Warszawskich.
W przeddzień obchodów wybuchu Powstania Listopadowego odwiedziliśmy grupą Powstańców Warszawskich z Domu Powstańców Warszawskich Rezydencję Prezydenta RP "Belweder".
17 i 24 listopada Powstańcy Warszawscy mieli okazję zwiedzić wystawę poświęconą historii Żydów polskich w Muzeum Polin.
W listopadzie zorganizowaliśmy dla Powstańców Warszawskich kilka wyjść do teatru.
Amatorska grupa teatralna założona przy Kościele pw. Dobrego Pasterza przedstawiło w formia teatralnej historię zakonnic, które brały udział w Powstaniu Warszawskim.
Dzisiejsze spotkanie poświęcone było Justynie Sieńczyłło i Emilianie Kamińskiemu - twórcach i prowadzących Teatr Kamienica.
W ramach obchodów Dnia Niepodległości odbył się dziś na Nowolipiu w Domu Powstańców Warszawskich uroczysty koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który poprowadziła Katarzyna Soja.
Z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22 zorganizowaliśmy koncert pieśni patriotycznych "Do niepodległości" w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego "Harfa".
Październikowy program animacji czasu wolnego Powstańców Warszawskich zakończyliśmy na Nowolipiu spotkaniem z Maciejem Siwkiem
Na koniec tygodnia wybraliśmy się w kameralnym gronie do Muzeum Interpretacji Zabytku Oddziału Muzeum Warszawy na wystawę "Odbudowa Starówki".
Na Nowolipiu odbył się dziś kolejny spektakl. Tym razem Teatr "Grot" zaprezentował przedstawienie poetycko-muzyczne do fragmentów poematu Romana Brandstaettera "Pieśń o życiu i śmierci Chopina" oraz utworów Fryderyka Chopina. Kinga Teresa i Arkadiusz Głogowscy
Na Nowolipiu było dziś gwarno i bardzo międzynarodowo. Przed Powstańcami wystąpiła międzypokoleniowa grupa śpiewu działająca przy Bemowskim Centrum Kultury, którą prowadził i jej akompaniował na akordeonie Robert Lipka
W ramach cyklu: "Lektury" wystartowaliśmy dziś z pierwszą częścią autobiografii Antoniny Żabińskiej "Zwierzęta i ludzie".
Z inicjatywy wolontariuszek Domu Powstańców Warszawskich, Adrianny Tkaczyk oraz Magdaleny Jurczuk, 18 października odbyła się potańcówka łącząc na parkiecie różne pokolenia.
Dziś podopieczni Domu Powstańców Warszawskich wraz z opiekunami mieli okazję odwiedzić to szczególne miejsce w Warszawie
Przed południem na Nowolipiu rozbrzmiewały najpiękniejsze utwory polskie podczas koncertu "Podróż muzyczna - od lat 20. po współczesność" w wykonaniu artysty z Teatru Studio Buffo - Jerzego Grzechnika.
PROJEKT
"program animacji społeczno-kulturalnej
dla weteranów - uczestników
powstania warszawskiego"
Organizator: Stowarzyszenie Monopol Warszawski